Czy darmowy hosting naprawdę jest za darmo?

Opublikowane przez w dniu

Wszystkie strony potrzebują sprawnego hostingu. Plan hostingowy zapewnia dostęp do serwera internetowego, który umożliwia przechowywanie plików internetowych i udostępnianie wszystkich danych całemu światu.

Istnieje wiele różnych planów hostingowych na rynku, a jednym z nich jest bezpłatna opcja hostingu. Mogą się nasuwać takie pytania: Czy darmowy hosting – czy to się opłaca? Czy taki hosting warto jest zainteresowania?

Wiele różnych firm oferuje darmowe usługi hostingowe bez żadnych kosztów. Najczęściej taki darmowy plan hostingowy nie oferuje niezbędnych funkcji. Na przykład nie oferuje żadnej baz danych MySQL, która wymagana jest przez systemy zarządzania treścią (CMS). Za to często użytkownik takiej usługi musi się zgodzić na wyświatlanie reklam na swojej stronie. Skoro otrzymuje bezpłatną usługę musi coś niejako dać w zamian.

Sam miałem możliwość przetestować darmowy hosting pewnej znanej firmy. Po zainstalowaniu WordPressa i dodanie kilku postów strona przestała się wyświetlać. Przekroczyła zakładany poziom obciążenia serwera.

Co możesz zrobić z bezpłatnym hostingiem?

Możesz zrobić prawie wszystko, co zrobiłbyś z regularnym planem hostingowym, poza tym, że jesteś ograniczony ilością zasobów serwera. Należy pamiętać, że typowe funkcje, takie PHP, bazy danych MySQL, skrypty CGI i FTP mogą być niedostępne.

Twój miesięczny przydział przepustowości również może być ograniczony – jeśli twoja strona ma dużą liczbę odwiedzających, będzie wymagać większej przepustowości. Najtrudniejszą częścią tego jest to, że możesz doświadczyć skoków natężenia ruchu, gdy najmniej się tego spodziewamy i pozostaniesz z nagłym niedoborem zasobów. Jeśli ruch jest ważny, upewnij się, że Twój darmowy hosting plan jest dostarczany z wystarczającą przepustowością, aby obsłużyć obecne i przyszłe wymagania ruchu.

Czy wszyscy darmowi dostawcy usług hostingowych wymuszają reklamy?

Wielu, ale nie wszyscy dostawcy darmowych usług hostingowych zmusza do umieszczania wyskakujących okienek, pop-under, reklam banerowych stron trzecich i innych irytujących elementów na swojej stronie internetowej w zamian za darmowe usługi hostingu. W większości przypadków uaktualnienie do płatnego planu jest jedynym sposobem na usunięcie tych reklam.

Czy mogę uaktualnić mój bezpłatny hosting planu?

Jednym z najlepszych aspektów darmowych planów hostingowych jest to, że większość dostawców usług hostingowych pozwoli ci uaktualnić swój darmowy plan do bardziej płatnego abonamentu. Jeśli szukasz sposobu, aby przetestować usługę, możesz rozważyć bezpłatny hosting, by później przejść na płatny hosting.

Co ze wsparciem technicznym?

Jedną z największych wad darmowych usług hostingowych był brak wsparcia technicznego. Wydaje się, że niektóre firmy obniżają koszty w różnych obszarach, aby świadczyć bezpłatne usługi. Wsparcie jest bardzo ważne i powinno być dostępne bez dodatkowych kosztów.

 

Podsumowując, darmowy hosting oferuje mały wachlarz możliwości. Owszem dla mało wymagających stron w html, najcześciej prywatnych, hobbystycznych może być wystarczająca. Jeśli w grę wchodzi marka danej firmy, to tylko płatny hosting zapewnia wystarczający poziom usług, odpowiednie wsparcie techniczne itd.

Ceny usług hostingowych są obecnie tak niskie, że każda firma może zapewnić sobie taką usługę, a opcja darmowego hostingu nie będzie nawet brana pod uwagę.

Jeśli szukasz płatnej usługi hostingowej sprawdź nasze propozycje na https://www.hostingserwery.com/